Pendants
Malachite Pendant
| Weight | 37.33 g |
|---|---|
| Dimensions | 63.5 × 35.56 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Fertility, Health and Wellness, New Beginnings, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Chrysocolla Drusy Pendant
Labradorite Pendant
| Weight | 23.68 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 30 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Focus, Grounding fear, Protection |
| Brand | SokoGems |
Labradorite Pendant
| Weight | 18.89 g |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 28 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Focus, Grounding fear, Protection |
| Brand | SokoGems |
Fossil Coral Pendant
Red Jasper Pendant
| Weight | 23.87 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 30 × 5 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Cleaning aura, Grounding fear, Health and Wellness, Protection |
| Brand | SokoGems |
Tourmalinated Quartz Pendant
| Weight | 11.03 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 22 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Focus, Love and happiness, Luck and Fortune, Prosperity, Protection |
| Brand | SokoGems |
Sodalite Pendant
Carnelian Pendant
| Weight | 27 g |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 45 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Creativity, Fertility, Health and Wellness, New Beginnings, Passion |
| Brand | SokoGems |
Labradorite Drusy Pendant
| Weight | 13.80 g |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 20 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Focus, Grounding fear, Protection |
| Brand | SokoGems |
Blue Lace Agate Pendant
| Weight | 16.64 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 30 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Focus, Love and happiness, Meditation, Prosperity, Vision |
| Brand | SokoGems |
Lapis Lazuli Pendant
| Weight | 17.05 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 30 × 5 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Focus, Protection |
| Brand | SokoGems |
Selenite Pendant
Chrysophrase Pendant
Tourmalinated Quartz Drop Pendant
| Weight | 7.16 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Focus, Love and happiness, Luck and Fortune, Prosperity, Protection |
| Brand | SokoGems |
Angelite Pendant
| Weight | 11.22 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 24 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Faith, Focus, High vibration, Love and happiness, Meditation, Spirituality, Vision |
| Brand | SokoGems |
Lapis Lazuli Pendant
| Weight | 18.01 g |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 20 × 5 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Focus, Protection |
| Brand | SokoGems |
Tiger Eye Pendant
| Weight | 25.10 g |
|---|---|
| Dimensions | 68.58 × 30.48 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Grounding fear, Luck and Fortune, Protection, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Angelite Pendant
| Weight | 9.38 g |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 24 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Faith, Focus, High vibration, Love and happiness, Meditation, Spirituality, Vision |
| Brand | SokoGems |
Rhodonite Pendant
Obsidian Mahogany Pendant
Bloodstone Pendant
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 25 × 5 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Grounding fear, Health and Wellness, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Red Jasper Pendant
| Weight | 24.53 g |
|---|---|
| Dimensions | 63.5 × 34.56 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Cleaning aura, Grounding fear, Health and Wellness, Protection |
| Brand | SokoGems |
Black Tourmaline Pendant
| Weight | 9.5 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 × 5 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, New Beginnings, Passion, Protection, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Sodalite Pendant
Howlite Pendant
Chalcedony Drusy Pendant
Red Tiger Eye Pendant
| Weight | 8.95 g |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 22 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Fertility, Focus, Love and happiness, Luck and Fortune, Prosperity, Protection |
| Brand | SokoGems |
Obsidian Snowflake Pendants
Obsidian Snowflake Pendant
Silver Pendants are made with the finest Natural Gemstones worked with Sterling 925 Silver .