Amethyst Chips Bracelet
| Weight | 9 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 9 × 9 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Focus, Health and Wellness, High vibration, Protection, Spirituality |
| Brand | SokoGems |
Amethyst Chips Necklace
| Weight | 30 g |
|---|---|
| Dimensions | 445 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Focus, Health and Wellness, High vibration, Protection, Spirituality |
| Brand | SokoGems |
Chakra Bracelet 10mm
| Weight | 24 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 10 × 10 mm |
| Gemstone | Black Onyx, Lapis lazuli, Red Agate, Red Jasper, Rose Quartz, Tiger Eye, Turquoise, White Howlite |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Amethyst Silver Earrings Studs
Rose Quartz – Lavender Amethyst – Pearl Bracelet
| Weight | 22.32 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 12 × 12 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Cleaning aura, Faith, Love and happiness, Radiance, Spirituality |
| Brand | SokoGems |
Fluorite Chips Bracelet
| Weight | 9 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Focus, Grounding fear, Health and Wellness, Protection |
| Brand | SokoGems |
Clear Quartz Chips Bracelet
| Weight | 8 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Focus, High vibration, Inspiration, Spirituality |
| Brand | SokoGems |
Botswana Agate Chips Bracelet
Angelite Pendant
| Weight | 11.22 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 24 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Faith, Focus, High vibration, Love and happiness, Meditation, Spirituality, Vision |
| Brand | SokoGems |
Angelite Pendant
| Weight | 9.38 g |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 24 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Faith, Focus, High vibration, Love and happiness, Meditation, Spirituality, Vision |
| Brand | SokoGems |
Serpentine Pendant
Blue Lace Agate Pendant
| Weight | 16.64 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 30 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Focus, Love and happiness, Meditation, Prosperity, Vision |
| Brand | SokoGems |
Tourmalinated Quartz Drop Pendant
| Weight | 7.16 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Focus, Love and happiness, Luck and Fortune, Prosperity, Protection |
| Brand | SokoGems |
Tourmalinated Quartz Pendant
| Weight | 11.03 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 22 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Focus, Love and happiness, Luck and Fortune, Prosperity, Protection |
| Brand | SokoGems |
Chakra Stack Bracelet
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Gemstone | Black Agate, Red Agate, Tiger Eye, Turquoise, Unakite, White Howlite |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Amethyst and Pearl Necklace
| Weight | 37.75 g |
|---|---|
| Dimensions | 431 × 10 × 10 mm |
| Brand | SokoGems |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, High vibration, Love and happiness, Radiance |
Lavender Amethyst and Pearl Necklace
| Weight | 42 g |
|---|---|
| Dimensions | 431 × 12 × 12 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Brand | SokoGems |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, High vibration, Love and happiness, Radiance |
Amethyst and Pearl Necklace
| Weight | 68.52 g |
|---|---|
| Dimensions | 558 × 12 × 12 mm |
| Brand | SokoGems |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, High vibration, Love and happiness, Radiance |
Aquamarine and Pearl Necklace
Amethyst and Clear Quartz Bracelet
| Weight | 9.01 g |
|---|---|
| Dimensions | 177 × 6 × 6 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Brand | SokoGems |
| Intention | Health and Wellness, High vibration, Meditation, Spirituality |
Amethyst and Clear Quartz Bracelet
| Weight | 9.23 g |
|---|---|
| Dimensions | 177 × 6 × 6 mm |
| Brand | SokoGems |
| Chakra | |
| Gemstone | |
| Intention | Health and Wellness, High vibration, Meditation, Spirituality |
Mix Bead Gemstone Bracelet
Mix Bead Gemstone Bracelet
Mix Bead Gemstone Bracelet
| Weight | 9.9 g |
|---|---|
| Dimensions | 177 × 6 × 6 mm |
| Brand | SokoGems |
| Chakra | |
| Gemstone | |
| Intention | Abundance, Love and happiness, Luck and Fortune, Wealth and Success |