Fresh Water Pearl Necklaces
Keshi Pearl Mix Color Necklace
Keshi Pearl & Amethyst Necklace
Keshi Pearl & Citrine Necklace
| Weight | 22 g |
|---|---|
| Dimensions | 445 × 11 × 11 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Cleaning aura, Luck and Fortune, Radiance, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Keshi Pearls & Citrine Necklace
Keshi Pearl & Crystal Necklace
Keshi Pearl & Smoky Quartz Necklace
| Weight | 22 g |
|---|---|
| Dimensions | 445 × 10 × 10 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Cleaning aura, Grounding fear, Protection |
| Brand | SokoGems |
Golden Pearls and Smoky Quartz Necklace
| Weight | 45.15 g |
|---|---|
| Dimensions | 431 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Cleaning aura, Luck and Fortune, Radiance |
| Brand | SokoGems |
Pearls and Citrine Necklace
| Weight | 39.51 g |
|---|---|
| Dimensions | 406 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Cleaning aura, Luck and Fortune |
| Brand | SokoGems |
Pearls and Rose Quartz Necklace
| Weight | 36.37 g |
|---|---|
| Dimensions | 406 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Cleaning aura, Health and Wellness, Radiance |
| Brand | SokoGems |
Pearls and Prehnite Necklace
| Weight | 46.53 g |
|---|---|
| Dimensions | 406 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, Love and happiness, Radiance |
| Brand | SokoGems |
Mix Keshi Pearl Necklace
| Weight | 35.45 g |
|---|---|
| Dimensions | 406 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Mix Keshi Pearl Necklace
| Weight | 27.06 g |
|---|---|
| Dimensions | 406 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Pearl and Red Quartz Necklace
Citrine and Pearl Necklace
| Weight | 70.5 g |
|---|---|
| Dimensions | 546 × 12 × 12 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Brand | SokoGems |
| Intention | Abundance, Cleaning aura, Luck and Fortune, Radiance, Wealth and Success |
Aquamarine and Pearl Necklace
Amethyst and Pearl Necklace
| Weight | 68.52 g |
|---|---|
| Dimensions | 558 × 12 × 12 mm |
| Brand | SokoGems |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, High vibration, Love and happiness, Radiance |
Lavender Amethyst and Pearl Necklace
| Weight | 42 g |
|---|---|
| Dimensions | 431 × 12 × 12 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Brand | SokoGems |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, High vibration, Love and happiness, Radiance |
Amethyst and Pearl Necklace
| Weight | 37.75 g |
|---|---|
| Dimensions | 431 × 10 × 10 mm |
| Brand | SokoGems |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, High vibration, Love and happiness, Radiance |
Rose Quartz and Pearl Necklace
| Weight | 49.93 g |
|---|---|
| Dimensions | 407 × 10 × 10 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Brand | SokoGems |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, High vibration, Love and happiness, Radiance |
Rose Quartz and Pearl Necklace
| Weight | 46.70 g |
|---|---|
| Dimensions | 407 × 10 × 10 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Brand | SokoGems |
| Intention | Cleaning aura, Health and Wellness, High vibration, Love and happiness, Radiance |
Red Agate and Pearl Necklace
Fresh Water Pearl Necklace
Rose Quartz & Pearl Necklace
Green Fluorite & Pearl Necklace
Smoky Quartz & Pearl Necklace
| Weight | 56 g |
|---|---|
| Dimensions | 674 × 12 × 12 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Cleaning aura, Grounding fear, Protection |
| Brand | SokoGems |
Amethyst & Pearl Necklace
Fresh Water Pearl Necklaces made with Natural Pearls and mixed along with Natural Gemstones , simply amazing and lovely to wear..