Mix Bead Gemstone Bracelet
Red Agate Bracelet 6mm
Howlite Bracelet 6mm
Rose Quartz Bracelet 6mm
Aventurine Bracelet 6mm
Tiger Eye Bracelet 6mm
Chakra Stack Bracelet
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra |
| Gemstone | Black Agate, Red Agate, Rose Quartz, Tiger Eye, Turquoise, White Howlite |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
7 Chakra Stone Bracelet
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Chakra Healing Bracelet
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | Black Agate, Howlite, Lapis lazuli, Lava Stone, Red Agate, Tiger Eye, Turquoise, Unakite |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Chakra Bracelet 8mm
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | Lapis lazuli, Lava Stone, Red Agate, Rose Quartz, Tiger Eye, Turquoise, White Howlite, Yellow Calcite |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Obsidian Snowflake Pendants
Obsidian Snowflake Pendant
Blue Tiger Eye Pendant
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 30 × 4 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Focus, Grounding fear, Luck and Fortune, Protection, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Selenite Pendant
Rhodonite Pendant
Howlite Pendant
Sodalite Pendant
Obsidian Mahogany Pendant
Chrysophrase Pendant
Fossil Coral Pendant
Carnelian Pendant
| Weight | 27 g |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 45 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Creativity, Fertility, Health and Wellness, New Beginnings, Passion |
| Brand | SokoGems |
Bloodstone Pendant
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 25 × 5 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Grounding fear, Health and Wellness, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Tiger Eye Pendant
| Weight | 25.10 g |
|---|---|
| Dimensions | 68.58 × 30.48 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Grounding fear, Luck and Fortune, Protection, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Red Jasper Pendant
| Weight | 23.87 g |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 30 × 5 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Cleaning aura, Grounding fear, Health and Wellness, Protection |
| Brand | SokoGems |
Red Jasper Pendant
| Weight | 24.53 g |
|---|---|
| Dimensions | 63.5 × 34.56 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Cleaning aura, Grounding fear, Health and Wellness, Protection |
| Brand | SokoGems |
Black Tourmaline Pendant
| Weight | 9.5 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 × 5 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, New Beginnings, Passion, Protection, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Rose Quartz Boho Bracelet
Tiger Eye Boho Bracelet
| Weight | 75 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 10 × 10 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Grounding fear, Luck and Fortune, Protection, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |