Amethyst Chips Bracelet
| Weight | 9 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 9 × 9 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Focus, Health and Wellness, High vibration, Protection, Spirituality |
| Brand | SokoGems |
Amethyst Chips Necklace
| Weight | 30 g |
|---|---|
| Dimensions | 445 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Clarity, Focus, Health and Wellness, High vibration, Protection, Spirituality |
| Brand | SokoGems |
Amethyst and Howlite Bracelet 6mm
| Weight | 9.78 g |
|---|---|
| Dimensions | 177 × 6 × 6 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Creativity, Focus, High vibration, Inspiration, Meditation, Spirituality |
| Brand | SokoGems |
Mix Bead Gemstone Bracelet
| Weight | 9.57 g |
|---|---|
| Dimensions | 177 × 6 × 6 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Anxiety and Stress, Fertility, Love and happiness, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Botswana Agate Chips Bracelet
Chips Stack Bracelet
Lapis Lazuli & Amethyst Bracelet
| Weight | 20 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Cleaning aura, Faith, Focus, Protection, Spirituality |
| Brand | SokoGems |
Chakra Bracelet 8mm
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | Lapis lazuli, Lava Stone, Red Agate, Rose Quartz, Tiger Eye, Turquoise, White Howlite, Yellow Calcite |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Chakra Healing Bracelet
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | Black Agate, Howlite, Lapis lazuli, Lava Stone, Red Agate, Tiger Eye, Turquoise, Unakite |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
7 Chakra Stone Bracelet
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Chakra Stack Bracelet
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra |
| Gemstone | Black Agate, Red Agate, Rose Quartz, Tiger Eye, Turquoise, White Howlite |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Chakra Stack Bracelet
| Weight | 13 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 8 × 8 mm |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Gemstone | Black Agate, Red Agate, Tiger Eye, Turquoise, Unakite, White Howlite |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Mix Bead Gemstone Bracelet
Mix Bead Gemstone Bracelet
Mix Bead Gemstone Bracelet
Amethyst and Clear Quartz Bracelet
| Weight | 9.23 g |
|---|---|
| Dimensions | 177 × 6 × 6 mm |
| Brand | SokoGems |
| Chakra | |
| Gemstone | |
| Intention | Health and Wellness, High vibration, Meditation, Spirituality |
Chakra Bracelet 10mm
| Weight | 24 g |
|---|---|
| Dimensions | 178 × 10 × 10 mm |
| Gemstone | Black Onyx, Lapis lazuli, Red Agate, Red Jasper, Rose Quartz, Tiger Eye, Turquoise, White Howlite |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Mix Keshi Pearl Necklace
| Weight | 35.45 g |
|---|---|
| Dimensions | 406 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Mix Keshi Pearl Necklace
| Weight | 27.06 g |
|---|---|
| Dimensions | 406 × 8 × 8 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | Crown Chakra, Heart Chakra, Root Chakra, Sacral chakra, Solar Plexus Chakra, Third Eye Chakra, Throat Chakra |
| Intention | Abundance, Anxiety and Stress, Clarity, Cleaning aura, Creativity, Faith, Fertility, Finance, Focus, Grounding fear, Happiness, Health and Wellness, High vibration, Inspiration, Love and happiness, Luck and Fortune, Meditation, Motivation, New Beginnings, Passion, Prosperity, Protection, Radiance, Spirituality, Vision, Wealth and Success |
| Brand | SokoGems |
Azurite Pendant
Howlite Necklace 10mm
Angelite Pendant
| Weight | 9.38 g |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 24 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Faith, Focus, High vibration, Love and happiness, Meditation, Spirituality, Vision |
| Brand | SokoGems |
Lapis Lazuli and Amethyst Bracelet
Lapis Lazuli and Clear Quartz Bracelet
Angelite Pendant
| Weight | 11.22 g |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 24 × 7 mm |
| Gemstone | |
| Chakra | |
| Intention | Clarity, Creativity, Faith, Focus, High vibration, Love and happiness, Meditation, Spirituality, Vision |
| Brand | SokoGems |